KÜÇÜKÇEKMECE HALI YIKAMA / BAHÇELİEVLER HALI YIKAMA / BAKIRKÖY HALI YIKAMA / GÜNGÖREN HALI YIKAMA / BAŞAKŞEHİR HALI YIKAMA / BAHÇEŞEHİR HALI YIKAMA / ESENLER HALI YIKAMA / BAĞCILAR HALI YIKAMA / ZEYTİNBURNU HALI YIKAMA / BAYRAMPAŞA HALI YIKAMA / FATİH HALI YIKAMA / GAZİOSMANPAŞA HALI YIKAMA / AVCILAR HALI YIKAMA / ESENYURT HALI YIKAMA / BEYLİKDÜZÜ HALI YIKAMA / KAYAŞEHİR HALI YIKAMA / EYÜP HALI YIKAMA /
logo
Whatsapp
0543 840 44 41
Çağrı Merkezi;
0212 553 89 98

Profesyonel Stor Perde Yıkama

Profesyonel Stor Perde Yıkama

Profesyonel Stor perde yıkama stor perdeler son yıllarda hanımlar tarafından çok tercih edilse de pek çok modeli oldukça zor yıkanmaktadır. Evde stor perde yıkama bu denli zor olunca insanlar bu konuda profesyonel destek almayı tercih etmektedir. Bilineceği üzere stor perde yıkanmadan evvel kendisi kadar bir alana kırıştırılmadan serilmelidir. Oysa bu oldukça zahmetli bir iştir. Ardından kullanılacak su ılık olmalıdır ancak ılık suyla yapılan temizlikler sağlıklı olmamaktadır. Oysa endüstriyel olarak yıkama hizmeti sunan bir çok firma stor perde yıkama makinası ile perdelerinizi yıkayarak ilk günkü temiz görünümüne geri kavuşturmaktadır. Bu makinaların pek çoğu perdenizi koyduktan tam otomatik bir şekilde yıkama işlemi bitene kadar el veya havayla temas ettirmemektedir. Kırk beş dereceye kadar çıkan sıcaklıklarda perdenin dokularına zarar vermeden işlem yapmaktadır.

Stor Perde Pişmanlık Değildir

Stor perde kullanıcılarının bir çoğu bir daha asla kullanmam şeklinde sözler sarfetmektedir. Ancak kendileri ile konuşulduğunda bunda temel etkenin çok zor yapılan temizlik olduğu anlaşılmaktadır. Bunun sebebi tamamen yanlış uygulamalardır. Bir defa unutlmamalıdırki stor perdelerin büyük bir kısmı eskimesini engelleyen bir maddeyle kaplıdır. Evde uygulanan temizlik teknikleri bu katmana büyük zarar vermektedir. Stor perde tamamen ustalık isteyen bir üründür. Bunun ispatını isterseniz arama motorlarına stor perde nasıl çıkarılır yazarak arama istatistiklerine ulaşabilirsiniz. Bir çok kimse evinde bulunan stor perdeyi takıldıktan sonra çıkarıp takmayı öğrenememiştir. Oysa şık görünümlü bu perdeler renklerine uygun mobilya ve halı ile harika kombinler oluşturarak görenlerin gözlerini okşamaktadır.

Stor Perde Yıkatmak Pahalı Değildir

Stor perde yıkama fiyatları normal olarak boyutlara göre değişse de standart modelleri 20-30 tlye bile yıkatmanız mümkündür. Böylesine ucuz verilen hizmet evdeki temizlikte harcanan emeği bırakın kullanılan malzemenin maliyetine bile değmektedir. Aynı zamanda alınacak sonuçlar bakımından arada bulunan uçurum da unutulmamalıdır. Aynı zamanda kullanılacak bir takım deterjanlar stor perdenizin üzerine işleyecek parfümün aylarca üstünde kalmasına ve perdenin bulunduğu odanın çiçek bahçesi gibi kokmasına sebep olacaktır. Yine perdelerin bulunduğu konum itibari ile evlere giren temiz havayla içeride yaşayan bireyler arasında olduğu düşünülürse temizliğinin öneminin nefes alışımıza kadar etkili olduğu anlaşılabilecektir.

Niçin Temizliği Bu Kadar Zordur?

Profesyonel Stor perde temizleme ürünün bir çok özelliğinin birleşimi neticesinde bu denli zor bir hal almaktadır. Öncelikle stor perdelerin büyük kısmı polyesterdir. Perdenizi oluşturan bu polyester iplikler bir bezle silerken tırnağınızın köşesinin değmesi sonucu yırtılabilecek kadar narindir. Bu narinliğin yanında dışı apre denen bir kimyevi maddeyle kaplı olan stor perdeler bu sayede gerekli sertliğe sahip olabilmektedir. Bu madde perdenin havayla tüm irtibatını kesmektedir. Kullanılacak apre malzemesinin ve işçiliğinin kalitesine göre bir stor perde yaklaşık olarak 5 yıl temizlik ihtiyacı hissetmeden durabilir.