KÜÇÜKÇEKMECE HALI YIKAMA / BAHÇELİEVLER HALI YIKAMA / BAKIRKÖY HALI YIKAMA / GÜNGÖREN HALI YIKAMA / BAŞAKŞEHİR HALI YIKAMA / BAHÇEŞEHİR HALI YIKAMA / ESENLER HALI YIKAMA / BAĞCILAR HALI YIKAMA / ZEYTİNBURNU HALI YIKAMA / BAYRAMPAŞA HALI YIKAMA / FATİH HALI YIKAMA / GAZİOSMANPAŞA HALI YIKAMA / AVCILAR HALI YIKAMA / ESENYURT HALI YIKAMA / BEYLİKDÜZÜ HALI YIKAMA / KAYAŞEHİR HALI YIKAMA / EYÜP HALI YIKAMA /
logo
Whatsapp
0543 840 44 41
Çağrı Merkezi;
0212 553 89 98

Nepal Halı Yıkama

         Nepal halılar, gerek işçilikleri gerekse görsellikleri bakımından halı çeşitleri içinde en kıymetli olanlarıdır.  Günümüzden çok uzun yıllar öncesinde, ilk olarak Tibet’te dokunmuş ve daha sonra bölgenin yerli halkı tarafından kullanılmaya başlanmış olan Nepal halılar günümüzde tüm dünyada beğenilerek ev dekorasyonunda tercih edilmektedir. Yumuşacık dokuları, saf Yeni Zellanda yününden kaynaklanmaktadır. Ancak bu halıların da muhteşem görselliklerine rağmen bir takım dezavantajları mevcuttur. Bunlardan en önemlisi, Nepal halıların fazlaca toz tutuyor olmasıdır. Halı tüyleri diğer yün halılara göre daha kısa olduğundan, halı üzerine düşen tozlar kolayca hav diplerine yerleşerek birikir. Bu halıları temizlemek için silme gibi bir işlem uygulamak son derece yanlış olup, hem hayalini kurduğunuz hijyeni sağlamayacak hem de halınızın renklerine zarar verecektir. Nepal halı yıkama hizmeti veren firmamız, halılarda hijyenik temizliği sizin adınıza en mükemmel şekilde gerçekleştirmektedir.

Nepal Halılar Nasıl Yıkanmalıdır?

El dokuma Nepal halılar da renkler genellikle açık tonlardan seçilir. Açık tonlar üzerine bir miktar daha koyu ama pastel sayılabilecek renkler ile desenler işlenir ve halı görsel olarak zenginleştirilir. İplik boyasında sentetik boyalar kullanılabileceği gibi bitki kök boyaları da kullanılabilir. Özellikle bu tip yün halılarda, organik yapıdaki bitki kökboyalarının suyu gördüklerinde çözülme özellikleri vardır. Sıcak su ya da buhar uygulaması ise Nepal halıların en büyük düşmanıdır. El dokuma halı yıkama'nın incelikleri hakkında kendini geliştirmiş olan firmamız, Nepal halılarınıza hak ettikleri muameleyi göstererek onları ilk günkü temizlik ve parlaklığına getirmektedir.


Nepal Halı Yıkama Fabrikası 

Şirin Halı Yıkama çalışanları,  yün el dokuma halı yıkama işleminde son derece deneyimli ve bilgili kişiler içinden seçilir ve halılarınız kimseye gelişigüzel emanet edilmez. 0212 553 89 98 numaralı çağrı merkezimizden ve diğer iletişim adreslerimizden bizimle bağlantıya geçerek halı yıkama fabrikamız, sistemlerimiz ve donanımlarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinebilmeniz mümkündür. Halılarınız teker teker olacak şekilde, yün halılara özel deterjan ve halı şampuanları ile yıkandıktan sonra kurutularak evlerinize teslim edilmektedir. Kutup Halı yıkama İle temizliğin keyfini çıkartabilirsiniz.