KÜÇÜKÇEKMECE HALI YIKAMA / BAHÇELİEVLER HALI YIKAMA / BAKIRKÖY HALI YIKAMA / GÜNGÖREN HALI YIKAMA / BAŞAKŞEHİR HALI YIKAMA / BAHÇEŞEHİR HALI YIKAMA / ESENLER HALI YIKAMA / BAĞCILAR HALI YIKAMA / ZEYTİNBURNU HALI YIKAMA / BAYRAMPAŞA HALI YIKAMA / FATİH HALI YIKAMA / GAZİOSMANPAŞA HALI YIKAMA / AVCILAR HALI YIKAMA / ESENYURT HALI YIKAMA / BEYLİKDÜZÜ HALI YIKAMA / KAYAŞEHİR HALI YIKAMA / EYÜP HALI YIKAMA /
logo
Whatsapp
0543 840 44 41
Çağrı Merkezi;
0212 553 89 98

Bambu Halı Yıkama

BAMBU HALI YIKAMA

    Mesozoik zamandan beri dünyamızda bulunan bambu,  en eski kökene sahip bitkilerdendir ve insanlar yüzyıllardır bambu bitkisini çeşitli alanlarda kullanıyorlar. Günümüzde bambu işleme alınarak elde edilen iplik ile, halı dokumacılığı yapılarak bambu halılar üretilmiştir. Bambu iplik organik ve sağlıklı bir üründür, Halı dokumada kullanılan bambu iplik sentetik yada organik ( kök boya ) kullanılarak  imal edilmektedir. Bu sebepten ötürü bambu dokuma halılar el dokuma ve nepal halılar gibi kendi ilaçları ile yıkanarak gerek iplik gerek ise boyalarının korunması gerekmektedir. Bambu halılar kendine has ilaçları ile yıkanmadığı taktirde halılarınızda telafisi mümkün olmayan zararlar verilebilir. Şirin halı yıkama olarak firmamızda her halının iplik ve dokumasına göre temizlik ilaçları kullanılmakta ve halınız ilk gün ki görünümüne kavuşmaktadır. 

    Bambu halılar el dokuma halı olması sebebi ile sadece yıkatılması bakım işlemini tamamlamamaktadır. Bambu halılar bir kaç yıkama sonrası ekseninde kaymalar meydana gelmesi muhtemeldir. Bu sebepten ötürü bambu halınızın bakımı gerdirme işlemi ile de devam edilmelidir, bu sayede halınızın eksen kayıpları giderilerek halınız ilk gün görünümüne kavuşmaktadır. 

BAMBU HALI LEKE ÇIKARTMA

    Bambu halılar' da leke çıkartma işlemi tahmininden zor ve meşakkatlidir.   Gerek dokuma gerek ise bambu iplik içerisine işlemiş olan lekenin çıkartılması adına üreticilerinin ön gördüğü leke çıkartıcı ilaçlar sayesinde %80 lin bir oranda leke çıkartma garantisi verilmektedir. Ancak halınız üzerinde bireysel yapılan leke çıkartma işlemi veya kulaktan duyma ilaçların kullanılması halınızda telafisi olmayan hasarlara yol açabilir ve lekenin çıkarılmasını güçleştirebilmektedir. Bu sebepten ötürü Bambu Halılarınız da oluşabilecek lekeler doğrultusunda işlem yapmadan firmamız ile irtibata geçiniz.