KÜÇÜKÇEKMECE HALI YIKAMA / BAHÇELİEVLER HALI YIKAMA / BAKIRKÖY HALI YIKAMA / GÜNGÖREN HALI YIKAMA / BAŞAKŞEHİR HALI YIKAMA / BAHÇEŞEHİR HALI YIKAMA / ESENLER HALI YIKAMA / BAĞCILAR HALI YIKAMA / ZEYTİNBURNU HALI YIKAMA / BAYRAMPAŞA HALI YIKAMA / FATİH HALI YIKAMA / GAZİOSMANPAŞA HALI YIKAMA / AVCILAR HALI YIKAMA / ESENYURT HALI YIKAMA / BEYLİKDÜZÜ HALI YIKAMA / KAYAŞEHİR HALI YIKAMA / EYÜP HALI YIKAMA /
logo
Whatsapp
0543 840 44 41
Çağrı Merkezi;
0212 553 89 98

Halı Yıkama ve Kalite Kontrol

Halı Yıkama ve Kalite Kontrol

Halılarınızı emanet ettiğiniz halı yıkama firmalarının birden fazla farklı işlemi bulunmaktadır. Bu işlemlerden biri de halı yıkama ve kalite kontrol işlemi olarak görülmektedir. Halı yıkamak ile hizmet bitmemektedir. Önemli olan müşterinin bıraktığı halıların iyi temizlenip temizlenmediğinin kontrol edilmesidir. Aksi halde çıkması gereken lekeler çıkmadıysa, tamiri yapılacak bölgeler hasarlı kalmışsa, istenmeyen bir farklı durum oluşmuşsa tüm bunlar halı yıkama ve kalite kontrol aşamasında ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan bu durumun müşteriye halı teslim edilmeden önce ortadan kaldırılması gereklidir. Çünkü müşteri memnuniyeti esaslı çalışan ve güven vermek durumunda olan halı yıkama şirketlerinin her daim bu olgulara dikkat etmesi oldukça önemlidir.

Halı Yıkama Aşamaları

Bilindiği üzere halı yıkama işlemleri belirli bir sıra ile ilerlemektedir. Bu sıraya göre öncelikle toz alınması gerekmektedir. Daha sonrasında özel şampuanlar ile yıkama, sıkma ve kurutma gibi işlemlerden geçerek en son aşama olan halı yıkama ve kalite kontrol aşamasına geçilmelidir. Bu esnada uzmanlar tarafından yapılacak olan inceleme neticesinde halıdaki lekelerin tamamen çıkıp çıkmadığı tespit edilmelidir. Böylelikle evinize teslim edilen halılarınızın paketini açtığınızda kötü bir sürprizle karşılaşma riskiniz de ortadan kalkacaktır. Eğer kontrol edildikten sonra herhangi bir hasarı olmayan halılar varsa, o halde halı yıkama ve kalite kontrol işlemi bitmiş demektir ve paketleme işlemine geçilmelidir. Paketleme ve sarma işleminden önce halılarınızda kalıcı bir ferahlık esintisi için özel halı parfümleri sıkılmaktadır.

Halılarda Kalite Kontrol Mekanizması

Halı yıkama işlemleri mutlaka tecrübe ve deneyim gerektirmektedir. Bu nedenle oldukça hassas bir bakış açısına sahip olmak gerekir. Çalışanların titiz ve dikkatli olması önemlidir. Halılarda çamaşır suyu gibi ağartıcı maddeler kullanılması halı yıkama ve kalite kontrololdukça istenmeyen sonuçlar doğurabilecektir. Bunun önlenebilmesi için halı yıkamanın her aşamasında özenli bir davranış sergilenmelidir. Böylelikle tüm işlemler bittiğinde halılarda istenen temizlik hissine kavuşulmuş olacaktır. En önemli ve son aşama olan halı yıkama ve kalite kontrol işlemi neticesinde paketleme ve eve teslim işlemine geçilerek müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.