KÜÇÜKÇEKMECE HALI YIKAMA / BAHÇELİEVLER HALI YIKAMA / BAKIRKÖY HALI YIKAMA / GÜNGÖREN HALI YIKAMA / BAŞAKŞEHİR HALI YIKAMA / BAHÇEŞEHİR HALI YIKAMA / ESENLER HALI YIKAMA / BAĞCILAR HALI YIKAMA / ZEYTİNBURNU HALI YIKAMA / BAYRAMPAŞA HALI YIKAMA / FATİH HALI YIKAMA / GAZİOSMANPAŞA HALI YIKAMA / AVCILAR HALI YIKAMA / ESENYURT HALI YIKAMA / BEYLİKDÜZÜ HALI YIKAMA / KAYAŞEHİR HALI YIKAMA / EYÜP HALI YIKAMA /
logo
Whatsapp
0543 840 44 41
Çağrı Merkezi;
0212 553 89 98

Temiz Halı Yıkama

Temiz Halı Yıkama

Halılar zaman içerisinde kirlenen eşyalar arasındadır. Halıların belirli uzunluklarda ipleri olduğundan dolayı kirler halıların ipliklerinin arasına dolarlar. Halı yıkama firmaları halılarınız en az yılda 2 kez yıkanması gerektiğini söylemektedirler. Temiz halı yıkamaişlemleri için halı yıkama firmalarından uygun hizmeti kolaylıkla ve makul fiyatlar ile almanız mümkündür. Halı yıkama firmaları verdikleri bu hizmet sayesinde hem zamandan tasarruf etmenizi sağlıyorlar. Hem de sizi yorucu bir işten kurtulmuş oluyorlar. Bu saydıklarımızın dışında halı yıkama firmaları ayrıca halılarınızı ilk günkü gibi tertemiz yapmaktadırlar. Evde kendi imkanlarınız ile halı temizliği yapmak olanaksızdır.

Neden Evde Halı Temizliği Yapamayız?

Öncelikle evde halı temizliği yapmanın birkaç yolu bulunmaktadır. Bu temizlik yöntemlerinden ilki halıyı uygun ürünler ile silerek temizlemektir. Halıları sildiğinizde sadece renginde açılmalar görürsünüz. Gördüğünüz bu görüntü karşısında da halınızın temizlendiğini zannedersizin. Ama aslında halınız temizlenmez. Siz halının üzerinde yani üste tabakasında duran kirleri temizlemiş olursunuz. Bu da tam anlamıyla derinlemesine bir temizlik değildir. Çünkü hem halınızın en dibinde yani ipliklerin dibine kadar ulaşmış olan kirleri temizleyemezsiniz hem de üst tabakada olan birçok kiri bastırarak sildiğinizden dolayı halının daha da dibine itersiniz. Özellikle son zamanlarda kullanılan Shaggy isimli halıların temizliği çok daha zordur. Çünkü bu halıların iplikleri normal halılara göre çok daha uzun olduğundan dolayı silerek temizlemek çok da mümkün değildir.

Evde Halı Temizliğinde Yıkama Yöntemi

Temiz bir şekilde evde halı yıkama yapmak istiyorsanız halılarını yıkamanız gerekmektedir. Bu işlemde çoğu zaman tam anlamıyla temizleyen bir işlem değildir. Bundan da aynı silme yönteminde olduğu gibi kirleri dibe itme olasılığınız bulunmaktadır. Ayrıca evde halı yıkama sırasında çok fazla su üketimi yapılmaktadır. Eskiden evlerinin kapı önlerinde mahalle içerisinde halı yıkayan birçok hanım görürdük. Lakin dünyanın yaşlanması ve bu yaşlanmanın bir zaman sonra bize susuzluk getireceği bilindikten sonra ev önlerinde ve sokaklarda halı yıkama yapmak yasaklanmıştır. Aslında çok fazla su tüketimi yapan bir işlem olduğundan dolayı çok da iyi olmuştur. Evde kendi imkanlarınız ile halı yıkama sırasında çok fazla su israfı yaparsınız. Ayrıca akıttığınız suyun parasını da sizin ödediğiniz düşünülünce astarı yüzünden pahalı bir iş yapmış olursunuz.

Halı Yıkama Firmaları

Halı yıkama firmaları son  yıllarda bir hayli çoğalmışlardır. Bu gelişme ve çoğalmanın bir etkisi de halıların evlerde yıkanamıyor oluşundan kaynaklıdır. Halı yıkama firmaları aslında sizleri çok büyük uğraşlardan ve büyük masraflardan kurtarmaktadır.  Halı yıkama firması ile yıkanan halılar evde temizlenen halılara göre çok daha temiz olmaktadırlar. Ayrıca halı yıkama firmaları yaptıkları yıkama işlemi sırasında suyu da tasarruflu kullanırlar. Tüm bunların sonucunda evde yaptığınız halı temizleme işleminden hem daha ucuza hem de daha hızlı bir şekilde halılarının temizlenmiş olur.

Halı Yıkama Firmalarında Kullanılan Ürünler Ve Ekipmanlar

Halı yıkama firmalarında kullanılan makinelerden birisi halı yıkama makinesidir. Halı yıkama makineleri tam otomatik olduğu gibi insan gücü ile de çalışan makineler olabilmektedirler. Halı yıkama firmalarında ayrıda toz dolabı denilen bir ekipman da kullanılır. Bu ekipmanın görevi halı yıkama işleminden önce halının tüm tozlarından kurtulmasını sağlamaktır. Halı yıkama firmaları her halının kendi niteliklerine uygun şekilde olan şampuanlar da kullanılmaktadır. Bu şampuanlar halıları hem yumuşak hem de tertemiz yapmaktadırlar. Halı yıkama firmaları bu temizlik işlemlerini çok uygun fiyatlara vermektedirler. Bundan dolayı da her kesimden insana hitap ederler.